EN
RU
ΘΕΣΕΙΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ
Shift Senior/Shift Leader
Περιγραφή εργασίας:
Να φροντίζει και να συμβουλεύει για τη φυσική και συναισθηματική ευεξία των απαιτήσεων κάθε χρήστη υπηρεσίας σύμφωνα με τις Πολιτικές και τις Διαδικασίες της Εταιρείας. Αυτό θα περιλαμβάνει τη συμμετοχή στην προσωπική μέριμνα, τις ψυχαγωγικές δραστηριότητες, τη φαρμακευτική αγωγή, τις εκπαιδευτικές ευκαιρίες, τις απαιτήσεις υγείας και ασφάλειας και το πλήρες φάσμα των καθημερινών απαιτήσεων διαβίωσης.

Κύριες αρμοδιότητες:
  • Ο Shift Senior θα επικοινωνεί με τους ηλικιωμένους του σχετικά με την ευημερία του χρήστη και τη γενική λειτουργία της οικίας φροντίδας και θα εκτελεί άλλα καθήκοντα που μπορεί να περιλαμβάνουν:
  • Αναφορά ελαττωμάτων και ατυχημάτων, Συμμόρφωση με την Πολιτική Υγείας & Ασφάλειας, Συμμετοχή σε συναντήσεις προσωπικού, Συμμετοχή σε διαλέξεις / φόρουμ εκπαίδευσης όταν απαιτείται, συμπεριλαμβανομένης της υποχρεωτικής εκπαίδευσης, Συμμετοχή σε τηλεφωνικές κλήσεις και σε όσους επισκέπτονται το σπίτι με ευγενικό και ευγενικό τρόπο.
  • Ο Shift Senior θα συμμετέχει στην επίβλεψη και εποπτεία του προσωπικού.
  • Ο Shift Senior θα οργανώσει και θα συνεργαστεί με το προσωπικό φροντίδας για να τείνει στη σωματική και συναισθηματική φροντίδα του χρήστη υπηρεσιών. Αυτά θα περιλαμβάνουν:
  • Ντύσιμο, πλύσιμο, τροφοδοσία, κολύμβηση, τολισμός, άσκηση, προαγωγή της ηρεμίας, βοήθεια στο κρεβάτι / στο κρεβάτι, χειρισμός λερωμένων ρούχων / ρούχων, βοηθός καθαρισμού δωματίων, καθήκοντα ελαφρού καθαρισμού, εξυπηρέτηση γευμάτων και ποτών, φαρμάκων.
Κρίσιμοι παράγοντες:
  • Οι σχέσεις και η επικοινωνία με τους κατοίκους πρέπει να διατηρούνται σε πολύ υψηλά επίπεδα
  • Να ασκείστε εμπιστευτικότητα ανά πάσα στιγμή
  • Να γνωρίζει το ατομικό σχέδιο φροντίδας για κάθε κάτοικο και να παρέχει βοήθεια και βοήθεια σύμφωνη με τους στόχους αυτού του Σχεδίου Φροντίδας
  • Να αποδείξει την αφοσίωση και την ομαδική εργασία και το σεβασμό προς άλλα μέλη της ομάδας
  • Την ικανότητα αναγνώρισης των θεμάτων υγείας και ασφάλειας και την αναφορά τους στην Εταιρεία
  • Να είστε ενήμεροι προς τους κατοίκους όσον αφορά τις ανάγκες φροντίδας τους.

Προσόντα και εμπειρία:
  • NVQ 3 ή παραπάνω στην Κοινωνική Φροντίδα
  • Να έχετε εμπειρία στην εργασία με άτομα που έχουν μαθησιακές δυσκολίες.
  • Απαιτείται η ικανότητα εργασίας σύμφωνα με μια προσέγγιση που βασίζεται στον άνθρωπο, βασισμένη στην κατανόηση, την ενσυναίσθηση και τη δέσμευση για μη αποσπασματική πρακτική.
  • Καλό αλφαβητισμό και αριθμητικές δεξιότητες είναι απαραίτητες.

Για περισσότερες πληροφορίες επικοινωνήστε μαζί μας στο 22795000 ή στείλτε μας το βιογραφικό σας στο employment@compass4u.net